Kvalifikacijos kėlimo kursas, veterinarinės farmacijos vadovo licencijai gauti.

Kodas
KMU830
Studijų kryptis
Farmacija
Vykdymo būdas
Nenuotolinis (asmeniui dalyvaujant fiziškai)
Apimtis valandomis
20val.
Praktikos valandos
13
Teorijos valandos
12
Skirta
veterinarijos gydytojams
vaistininkams
Kaina asmeniui
400.00Eur
Pažymėjimo mokestis
6Eur
Administratorius: Marija Ivaškienė
Programą teikiantis darbuotojas
doc. dr. Birutė Karvelienė
Tikslinė klausytojų grupė (KP)
Kurso programos turinys
Tema Trukmė
Veterinarinės farmakologijos pagrindai 0.50 val.
Europos teisės aktų reglamentuojančių veterinarinių vaistų kūrimą, gamybą, įteisinimą ir tiekimo į rinką svarbiausiųjų nuostatų apžvalga. 1.00 val.
Lietuvos Respublikos teisės aktų reglamentuojančių veterinarinių vaistų kūrimą, gamybą, įteisinimą ir tiekimo į rinką svarbiausiųjų nuostatų apžvalga. 1.00 val.
Narkotinių ir psichotropinių vaistų skyrimo gyvūnams reglamentuojančių teisės aktų ypatumai 0.50 val.
Veterinarinių vaistų liekanos gyvulininkystės produktuose problematika ir išlauka 0.50 val.
Bakterijų atsparumo problematika ir sprendimo būdų įgyvendinimas 1.00 val.
Farmakologinis budrumas 0.50 val.
Veterinarinės vaistinės patalpų ir vaistų laikymo reikalavimai 1.00 val.
Geros veterinarinių vaistų platinimo taisyklės 1.00 val.
Didmeninės veterinarinių vaistų prekybos įmonės reikalavimai (personalas, dokumentacija, patalpos ir t.t.) 1.00 val.
Veterinarinių vaistų geros gamybos reikalavimai 1.00 val.
Įvairių tipų veterinarinių vaistų PI nagrinėjimas Veterinarinės receptūros pagrindai. Veterinarinių vaistų išrašymo ypatumų ir juos reglamentuojančių dokumentų nagrinėjimas ir receptų rašymo pratybos Žmonėms skirtų vaistų veterinariniais tikslais išrašymo ypatumų ir juos reglamentuojančių dokumentų nagrinėjimas ir receptų rašymo pratybos Kartinių vaistų išrašymo ypatumų nagrinėjimas ir receptų rašymo pratybos Vaistų dozavimo ypatumai ir dozės skaičiavimas Farmakologinio budrumo formos, jų pildym 10.00 val.
Mokymo(si) metodai
paskaitos, pratybos, diskusija, darbas grupėje
Viso valandų
19.00
Programos tikslai
Suteikti fiziniams asmenims, norintiems gauti veterinarinės farmacijos vadovo licenciją ar ją atnaujinti po pertraukos, būtinųjų žinių iš veterinarinės farmakologijos, receptūros ir ES ir LR teisės aktų reglamentuojančių veterinarijos farmacijos veiklą.
Programos aprašymas (santrauka)
Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2019/6 Dėl veterinarinių vaistų;
Lietuvos Respublikos veterinarinių vaistų įstatymas;
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 343, 589 straipsnių ir priedo pakeitimo ir kodekso papildymo 3431straipsniu įstatymas;
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2022 m. lapkričio 28 d įsakymas Nr. 3D-728 „Dėl Veterinarinių farmacinių atliekų priėmimo iš gyventojų ir apmokėjimo už jų tvarkymą tvarkos aprašo patvirtinimo“;
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2022 m. lapkričio 11 d. įsakymas Nr. B1-787 „Dėl Leidimų tiekti rinkai veterinarinį vaistą nelietuviška pakuote išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“;
Narkotinių ir psichotropinių vaistų skyrimo gyvūnams reglamentuojančių teisės aktų ypatumai;
Vaistinių preparatų pardavimo pagal veterinarinių vaistų receptus ir paraiškas vaistinėse tvarka; Veterinarinių vaistų registras;
Dėl Nesaugių veterinarinių vaistų uždraudimo tiekti rinkai ir pašalinimo iš rinkos tvarkos aprašo patvirtinimo
Veterinarinės farmacijos kvalifikuoto asmens, veterinarinės farmacijos vadovo ir veterinarinės farmacijos specialisto kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašas.
Farmakopėja, jos sandara, turinys, galiojimas.
2.
Vaistinių preparatų pardavimo pagal veterinarinių vaistų receptus ir paraiškas vaistinėse tvarkos aprašo, Veterinarijos tikslams naudojamų narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų skyrimo, laikymo, atsargų dydžio nustatymo bei apskaitos tvarkos aprašo, Reikalavimų veterinarijos tikslams naudojamų narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų laikymo patalpoms, Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų ir Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo esminių nuostatų apžvalga.
3.
Antimikrobinių ir antiparazitinių vaistų naudojimo principai, racionalus vaistų naudojimas ir netinkamo jų naudojimo pasekmės. Bus supažindinta su šių grupių vaistų dozavimo, kombinavimo aspektais, galimu nepalankiu poveikiu. Atsparumo vystymosi problematika ir jos įveikimo būdai.
4.
Farmakologinis budrumas: svarba ir problematika. Farmakologinio budrumo ataskaitos, informavimo formos, jų pildymas, atvejų aptarimas.
4
5.
Veterinarinės vaistinės patalpų ir vaistų laikymo reikalavimų detalizavimas ir nuostatų aptarimas. Didmeninės veterinarinių vaistų prekybos įmonių reikalavimų detalizavimas.
6.
Įvairių tipų veterinarinių vaistų produkto informacijos (veterinarinio vaisto aprašo, ženklinimo ir pakuotės lapelio) skyrių pateiktų duomenų supratimas ir interpretavimas.
7.
Veterinarinės receptūros pagrindai. Recepto paskirtis, jo struktūra. Vaistų skirstymas pagal išrašymo receptais ir išdavimo vaistinėje tipus.
8.
Veterinarinių vaistų išrašymo ypatumų ir juos reglamentuojančių dokumentų nagrinėjimas ir receptų rašymo pratybos. Išrašytų receptų tikrinimas ir aptarimas.
9.
Žmonėms skirtų vaistų veterinariniais tikslais išrašymo ypatumų ir juos reglamentuojančių dokumentų nagrinėjimas ir receptų rašymo pratybos. Išrašytų receptų tikrinimas ir aptarimas.
10.
Kartinių vaistų išrašymo ypatumų nagrinėjimas ir receptų rašymo pratybos. Išrašytų receptų tikrinimas ir aptarimas.
11.
Didmeninės veterinarinių vaistų prekybos ir veterinarinės vaistinės dokumentacijos pildymo ypatumų nagrinėjimas, ataskaitų pildymo pratybos ir aptarimas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Klausytojų sk. (nuo)
5
Klausytojų sk. (iki)
20
Dėstytojas Teorijos val. Praktikos val.
Aidas Grigonis 1
Marija Ivaškienė 2 5
Gintaras Daunoras 2 1
Praktiniai gebėjimai, jų įsisavinimas, reikalingų savarankiškai atlikti manipuliacijų skaičius

Praktiniai mokymai atliekami nuotoliniu būdu.

Atvykstant reikia turėti

Aukštojo mokslo baigimo diplomo kopiją