Raumenų ir skeleto sistemos ultragarso pagrindai, 72 val.

Kodas
KMU735
Studijų kryptis
Medicina
Vykdymo būdas
Nenuotolinis (asmeniui dalyvaujant fiziškai)
Apimtis valandomis
72val.
Skirtas
visų specialybių gydytojams
Kaina asmeniui
432.00Eur
Pažymėjimo mokestis
6Eur
Programą teikiantis darbuotojas
Dr. Saulius Rutkauskas
Kurso programos turinys

Nėra turinio

Viso valandų
0.00
Programos aprašymas (santrauka)

1. Paskaita. Peties ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 1 val. Paskaitos tikslas – priminti peties srities anatomines struktūras, išmokinti jas atpažinti ultragarsiniuose vaizduose ir supažindinti su standartinėmis ultragarsinio tyrimo padėtimis. Tikimasi, kad po paskaitos klausytojai prisimins peties srities svarbiausias anatomines struktūras ir kaip jas atpažinti ultragarsinio tyrimo metu.
2. Praktikos darbai. Peties ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 2 val. Užsiėmimo metu klausytojai mokinsis praktiškai pritaikyti teorines žinias: standartinėse padėtyse ieškos anatominių struktūrų, stengsis jas teisingai atvaizduoti ultragarsinio aparato monitoriuje. Tikimasi, kad po praktinių darbų klausytojai gebės tinkamai panaudoti įgytas teorines ir praktines žinias atliekant peties srities ultragarsinius tyrimus.
3. Paskaita. Alkūnės ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 1 val. Paskaitos tikslas – priminti alkūnės srities anatomines struktūras, išmokinti jas atpažinti ultragarsiniuose vaizduose ir supažindinti su standartinėmis ultragarsinio tyrimo padėtimis. Tikimasi, kad po paskaitos klausytojai prisimins alkūnės srities svarbiausias anatomines struktūras ir kaip jas atpažinti ultragarsinio tyrimo metu.
4. Praktikos darbai. Alkūnės ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 1 val. Užsiėmimo metu klausytojai mokinsis praktiškai pritaikyti teorines žinias: standartinėse padėtyse ieškos anatominių struktūrų, stengsis jas teisingai atvaizduoti ultragarsinio aparato monitoriuje. Tikimasi, kad po praktinių darbų klausytojai gebės tinkamai panaudoti įgytas teorines ir praktines žinias atliekant alkūnės srities ultragarsinius tyrimus.
5. Paskaita. Riešo ir plaštakos ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 1 val. Paskaitos tikslas – priminti riešo ir plaštakos srities anatomines struktūras, išmokinti jas atpažinti ultragarsiniuose vaizduose ir supažindinti su standartinėmis ultragarsinio tyrimo padėtimis. Tikimasi, kad po paskaitos klausytojai prisimins riešo ir plaštakos srities svarbiausias anatomines struktūras ir kaip jas atpažinti ultragarsinio tyrimo metu.
6. Praktikos darbai. Riešo ir plaštakos ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 2 val. Užsiėmimo metu klausytojai mokinsis praktiškai pritaikyti teorines žinias: standartinėse padėtyse ieškos anatominių struktūrų, stengsis jas teisingai atvaizduoti ultragarsinio aparato monitoriuje. Tikimasi, kad po praktinių darbų klausytojai gebės tinkamai panaudoti įgytas teorines ir praktines žinias atliekant riešo ir plaštakos srities ultragarsinius tyrimus.
7. Paskaita. Klubo ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 1 val. Paskaitos tikslas – priminti klubo srities anatomines struktūras, išmokinti jas atpažinti ultragarsiniuose vaizduose ir supažindinti su standartinėmis ultragarsinio tyrimo padėtimis. Tikimasi, kad po paskaitos klausytojai prisimins klubo srities svarbiausias anatomines struktūras ir kaip jas atpažinti ultragarsinio tyrimo metu.
8. Praktikos darbai. Klubo ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 1 val. Užsiėmimo metu klausytojai mokinsis praktiškai pritaikyti teorines žinias: standartinėse padėtyse ieškos anatominių struktūrų, stengsis jas teisingai atvaizduoti ultragarsinio aparato monitoriuje. Tikimasi, kad po praktinių darbų klausytojai gebės tinkamai panaudoti įgytas teorines ir praktines žinias atliekant klubo srities ultragarsinius tyrimus.
9. Paskaita. Kelio ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 1 val. Paskaitos tikslas – priminti kelio srities anatomines struktūras, išmokinti jas atpažinti ultragarsiniuose vaizduose ir supažindinti su standartinėmis ultragarsinio tyrimo padėtimis. Tikimasi, kad po paskaitos klausytojai prisimins kelio srities svarbiausias anatomines struktūras ir kaip jas atpažinti ultragarsinio tyrimo metu.
10. Praktikos darbai. Kelio ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 2 val. Užsiėmimo metu klausytojai mokinsis praktiškai pritaikyti teorines žinias: standartinėse padėtyse ieškos anatominių struktūrų, stengsis jas teisingai atvaizduoti ultragarsinio aparato monitoriuje. Tikimasi, kad po praktinių darbų klausytojai gebės tinkamai panaudoti įgytas teorines ir praktines žinias atliekant kelio srities ultragarsinius tyrimus.
11. Paskaita. Čiurnos ir pėdos ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 1 val. Paskaitos tikslas – priminti čiurnos ir pėdos srities anatomines struktūras, išmokinti jas atpažinti ultragarsiniuose vaizduose ir supažindinti su standartinėmis ultragarsinio tyrimo padėtimis. Tikimasi, kad po paskaitos klausytojai prisimins čiurnos ir pėdos srities svarbiausias anatomines struktūras ir kaip jas atpažinti ultragarsinio tyrimo metu.
12. Praktikos darbai. Čiurnos ir pėdos ultragarsinė anatomija ir atlikimo metodika. Trukmė – 2 val. Užsiėmimo metu klausytojai mokinsis praktiškai pritaikyti teorines žinias: standartinėse padėtyse ieškos anatominių struktūrų, stengsis jas teisingai atvaizduoti ultragarsinio aparato monitoriuje. Tikimasi, kad po praktinių darbų klausytojai gebės tinkamai panaudoti įgytas teorines ir praktines žinias atliekant čiurnos ir pėdos srities ultragarsinius tyrimus.

Dėstytojas Teorijos val. Praktikos val.
Saulius Rutkauskas 6 10
Atvykstant reikia turėti

Turėti medicininį chalatą

Papildoma informacija

apmokyti gydytojus specialistus raumenų ir skeleto sistemos ultragarsinės diagnostikos pagrindų.

Literatūra

1. Bianchi Stefano, Martinoli Carlo. Ultrasound of the Musculoskeletal System. Springer. 2007
2. Mike Bradley, Paul O'Donnell. Atlas of Musculoskeletal Ultrasound Anatomy. Cambridge University Press. 2009
3. Martino, F., Silvestri, E., Grassi, W., Garlaschi, G. Musculoskeletal Sonography Technique, Anatomy, Semeiotics and Pathological Findings in Rheumatic Diseases. Springer. 2007
4. John M.D. O’Neill. Musculoskeletal Ultrasound. Anatomy and Technique. Springer. 2008