Aktualūs tulžies latakų ir kasos susirgimų chirurginio gydymo klausimai

Kodas
KMU070
Studijų kryptis
Medicina
Vykdymo būdas
Nenuotolinis (asmeniui dalyvaujant fiziškai)
Apimtis valandomis
36val.
Skirtas
abdominalinės chirurgijos gyd.
gyd. chirurgams
Kaina asmeniui
252.00Eur
Pažymėjimo mokestis
6Eur
Programą teikiantis darbuotojas
Prof. G. Barauskas
Kurso programos turinys
Tema Trukmė
Mechaninė gelta: radiologinių ir endoskopinių tyrimų reikšmė biliarinės sistemos patologijos diferencinei diagnostikai ir gydymui 2.00 val.
Radiologiniai tulžies pūslės ir latakų patologinių pokyčių požymiai ir jų analizavimo principai 2.00 val.
Endoskopiniai tulžies pūslės ir latakų patologinių pokyčių požymiai ir jų analizavimo principai 2.00 val.
Laparoskopinė cholecistektomija 2.00 val.
Jatrogeninės labaroskopinės cholecystektomijos komplikacijos 2.00 val.
Tulžies latakų akmenligės endoskopinio ir chirurginio gydymo problemos 2.00 val.
Dalyvavimas operacinės darbe (asistavimas ir stebėjimas): laparoskopinės tulžies pūslės ir tulžies latakų operacijos 2.00 val.
Dalyvavimas operacijoje (asistavimas ir stebėjimas): rekonstrukcinės tulžies latakų operacijos 2.00 val.
Operacijos eigos ir pooperacinio gydymo aptarimas 2.00 val.
Ūminio pankreatito etiologija, patogenezė, morfologiniai kasos audinio pokyčiai, diagnostika 2.00 val.
Ūminio pankreatito prognozinės skalės ir indikacijos gydymui intensyvios terapijos skyriuje 2.00 val.
Vaizdinių kasos tyrimų (UG, KT) pokyčiai ir jų analizė 2.00 val.
Antibiotikoterapija: indikacijos ir antibiotikų vieta šiuolaikiniame ūminio pankreatito gydymo plane 2.00 val.
Ankstyvas ūminio pankreatito chirurginis gydymas: indikacijos, metodai, rezultatai 2.00 val.
Minimaliai invazinės procedūros (UG, KT kontrolėje) gydant ūminį pankreatitą 2.00 val.
Vėlyvos operacijos, jų metodai, gydant ūminį destrukcinį pankreatitą 2.00 val.
Klinikinių situacijų analizė: retroperitoneoskopinės nekrektomijos videomedžiagos pristatymas, analizė ir aptarimas 2.00 val.
Kurso metu išdėstytos medžiagos apibendrinimas - įskaita 2.00 val.
Viso valandų
36.00
Programos aprašymas (santrauka)

1.Apžvelgiami naujausi duomenys apie radiologinių ir endoskopinių tyrimo metodų panaudojimą biliopankreatinės sistemos ligų diagnostikoje. Supažindinama su naujausiais mokslo pasiekimais ir šiuolaikinių tyrimų metodikomis, aptariami jų pranašumai ir trūkumai, analizuojami įvairių tyrimų suderinamumo ir diagnostinės programos optimizavimo klausimai.
2.Detalizuojama šiuolaikinė laparoskopinės cholecistektomijos koncepcija. Analizuojami pastarųjų metų klinikinių tyrimų rezultatai, pagrindžiantys gydymo taktikos ir metodų pasirinkimą. Deatlizuojama gydymo taktika įvykus komplikacijoms operacijos metu, indikacijos konversijai į atvirą operaciją. Aptariami tulžies latakų sužeidimo prevencijos metodai, išaiškinama gydymo taktika pasitaikius tulžies latakų sužeidimui, aptariami latakų rekonstrukcinės chirurgijos principai ir rezultatai.
3.Aptariami tulžies latakų akmenligės chirurginio gydymo principai, detalizuojami intraoperacinės diagnostikos ir chirurginių operacijų metodai. Pateikiami tiriamųjų ir gydomųjų endoskopinių manipuliacijų principai, detaliai analizuojamos jų galimybės, rezultatai ir reikšmė liktinių konkrementų prevencijai. Aptariamos galimos chirurginio ir endoskopinio gydymo komplikacijos, analizuojami būdai jų išvengti. Taip pat detaliai analizuojami komplikacijų diagnostikos metodai ir chirurginės korekcijos principai.
4.Primenama tulžies latakų chirurginė anatomija, aptariamos šiuolaikinės klinikinės ir instrumentinės tulžies latakų diagnostikos galimybės. Analizuojami tulžies latakų vėlyvų pooperacinių komplikacijų klinikinio pasireiškimo klausimai, tikslios diagnozės ir pažeidimo lokalizacijos išaiškinimo galimybės. Radiologinės diagnostikos klausimai analizuojami lyginant sonografijos, endosonografijos, kompiuterinės tomografijos, magnetinio branduolių rezonanso tomografijos, magnetinio branduolių rezonanso cholangiopankreatografijos, endoskopinės cholangiopankreatografijos galimybes, privalumus ir trūkumus. Klausytojai supažindinami su pakartotinų ir rekonstrukcinių tulžies latakų operacijų principais ir metodais. Aptariama perkutaninės cholangiografijos ir cholangiostomijos reikšmė ir vieta tulžies latakų patologijos diagnostikoje ir gydyme. Pateikiamas tulžies latakų ligų tyrimo algoritmas.
5.Nagrinėjama tulžies pūslės vėžio radikalių operacijų koncepcija, kurios praktinis įgyvendinimas būtinas gydant piktybinius tulžies pūslės navikus. Klausytojams primenama kepenų ir tulžies pūslės chirurginė anatomija, kuri sudaro pagrindą didelės apimties tulžies pūslės ir kepenų operacijoms. Detaliau išdėstoma kai kurių operacijų metodika: tulžies pūslės guolio rezekcija, dešinioji hepatektomija. Pateikiami literatūros ir KMUK Chirurgijos klinikos duomenys, nurodantys radikalių tulžies pūslės operacijų racionalumą ir pagrįstumą. Aptarimai tolimieji operacijų rezultatai gyvenimo kokybės aspektu.
6.Aptariamos šiuolaikinės klinikinės ir instrumentinės kasos navikų diagnostikos galimybės. Analizuojami kasos vėžio klinikinio pasireiškimo klausimai, ankstyvų kasos vėžio simptomų išaiškinimo galimybės.Klausytojai supažindinami su vėžio markerių reikšme diagnozuojant kasos navikus. Radiologinės diagnostikos klausimai analizuojami lyginant sonografijos, endosonografijos, TK, MBR galimybes, privalumus ir trūkumus. Aptariama punkcinės biopsijos reikšmė ir vieta kasos navikų diagnostikoje. Pateikiamas kasos navikų tyrimo algoritmas.

Dėstytojas Teorijos val. Praktikos val.
Kęstutis Adamonis 12 3
Antanas.Gulbinas 8
Kristina Žvinienė 2
Dalius Petrauskas 2
Žilvinas Dambrauskas 2
Giedrius Barauskas 4 3
Atvykstant reikia turėti

Turėti medicininį chalatą

Papildoma informacija

Kurso tikslas – pagilinti žinias apie šiuolaikinį mechaninės geltos, tulžinės akmenligės, ūminio pankreatito gydymą. Kurso uždaviniai: supažindinti su šiuolaikiniu požiūriu į tulžies latakų obstrukcijos diagnostikos ir gydymo algoritmą, pateikti įrodymais pagrįstos medicinos požiūrį į šių ligų gydymą. Pasitobulinimo kurso metu apžvelgiama iolaikinės tulžies pūslės akmenligės gydymo tendencijos, operacinių komplikacijų prevencija ir taktika joms įvykus. Kurso metu pateikiama ūminio pankreatito diagnostikos ir gydymo taktika, paremta įrodymais pagrįstos medicinos principais. Akcentuojami pastarųjų metų pokyčiai šių ligų gydyme. Praktikos darbai pravedami stacionare ir konsultacinėje poliklinikoje, dalyvaujant gydytojų pasitarimuose, ligonių apžiūrose ir aptarimuose bei konsiliumuose, operacinėse bei demonstruojant įvairią vaizdinę – metodinę medžiagą (video, DVD ir pan.).

Literatūra

Principles of Surgery Seymour I Schwartz. Ninth edition. V. 2009.
Oxford textbook of surgery Morris P.J., Wood W.C. Oxford university press, 2000
Chirurgija J. Pundzius ir kt. Vitae Litera 2013
Klinikinė gastroenterologija A.Irnius, L.Kupčinskas ir kt UAB “Vaistų Žinios” 2002
Klinikinė hepatologija L. Kupčinskas,
J. Kondrackienė ir kt. LSMU leidybos namai,
2014
Textbook of surgery. The biological basis of modern surgical practice. Sabiston D.C., Lyerly H.K. Philadelphia, Pennnsylvania, W.B. Saunders Company, 1997.