Papildomi ir alternatyvūs terapijos būdai

Kodas
KMU703
Studijų kryptis
Slauga
Vykdymo būdas
Nenuotolinis (asmeniui dalyvaujant fiziškai)
Apimtis valandomis
72val.
Skirtas
ergoterapeutams
visų specializacijų slaugytojams, išplėstinės praktikos slaugytojams
Kaina asmeniui
224.64Eur
Pažymėjimo mokestis
6Eur
Programą teikiantis darbuotojas
lekt. Dr. Viktorija Grigaliūnienė
Kurso programos turinys
Tema Trukmė
Meno terapijos istorinės raidos apžvalga Lietuvoje ir pasaulyje. 0.50 val.
Meno terapijos taikymo galimybės ir terapiniai efektai. 0.50 val.
Meno terapijos užsiėmimuose naudojamų priemonių įvairovė ir reikšmė terapiniams efektams. 0.50 val.
Dalyvių kūrinių interpretacijos būdai 0.50 val.
Meno terapijos taikymas vaikų grupėse su specifiniais terapiniais tikslais: agresijos valdymas, bendravimo įgūdžių formavimas, potrauminių stresų įveikimas, konfliktų šeimoje sprendimas ir kt. 0.50 val.
Meno terapijos taikymas specifinėse suaugusių grupėse: kalinčių asmenų, išgyvenančių skyrybas ar netektis, besilaukiančių moterų ir kt. 0.50 val.
Psichofiziologinis muzikos poveikis žmogaus funkcijoms bei vidiniam pasauliui 0.50 val.
Įvairių muzikos žanrų įtaka žmogaus psichinei sveikatai. Muzikos terapija – nespecifinis psichoterapijos metodas. 0.50 val.
Muzikos terapijos užsiėmimų formos, darbo aplinka ir priemonės. 0.50 val.
Relaksacija, jos tipai ( kvėpavimo, pasyvi raumenų, progresuojanti raumenų relaksacija, valdomos vaizduotės relaksacija) 0.50 val.
Hipnozės istorija ir nedirektyvinės įtaigos galimybės 0.50 val.
Metodo aktualumas ir praktinis pritaikomumas. Resursinio transo praktika. 0.50 val.
Šuns kilmė ir evoliucija . Šunų prijaukinimo laikas ir vieta . Sąlygos įtakojusios šunų domestikavimą . 0.50 val.
Šunų elgsena , aukštosios nervinės veiklos tipai , pagrindinės šunų reakcijos . Žmonių ir šunų elgsenos bendrumas bei ypatumai. Etologija ir zoopsichologija. 0.50 val.
Reikalavimai kaniterapiniam šuniui. Kaniterapinio šuns parinkimas. 0.50 val.
Kaniterapija ir kitos šunų panaudojimo sritys žmogaus gerovei . 0.50 val.
Kaniterapijos taikymas vaikų ir suaugusių grupėse su specifiniais terapiniais tikslai 0.50 val.
Viso valandų
8.50
Programos aprašymas (santrauka)

1. Meno terapijos istorinės raidos apžvalga Lietuvoje ir pasaulyje: teorinis supažindinimas su meno terapijos istorija Lietuvoje ir pasaulyje, skirtingų meno terapijos krypčių pristatymas ir etikos normų dirbant su terapinėmis grupėmis aptarimas.
2. Meno terapijos taikymo galimybės ir terapiniai efektai: meno terapijos taikymo galimybių pristatymas, mokslinis efektyvumo pagrindimas ir lektorės asmeninės praktikos sėkmingų atvejų pateikimas.
3. Meno terapijos užsiėmimuose naudojamų priemonių įvairovė ir reikšmė terapiniams efektams: meno terapijos metu naudojamų priemonių gausos pristatymas ir teorinis supažindinimas su naudojimo grupėse galimybėmis bei tikėtinu terapiniu poveikiu.
4. Dalyvių kūrinių interpretacijos būdai: teorinis kūrinių aptarimo būdų pristatymas akcentuojant spalvų, simbolių, formų, naudotų priemonių ir išdėstymo reikšmes. Mokymų metu sukurtų darbų interpretavimo praktika įtraukiant visus dalyvius.
5. Saugios terapinės aplinkos dalyviams sukūrimas ir tikslinių grupių formavimo principai: kontrakto su dalyviais sudarymas, taisyklių grupėse nustatymas, patalpos ir priemonių techninis paruošimas, terapinių tikslų dalyviams kėlimas, užsiėmimų planavimas ir fiksavimas specialiose dokumentinėse formose, dalyvių duomenų apsauga, dalyvių atranka į grupes pagal specifinius poreikius ir asmenybines charakteristikas.
6. Meno terapijos taikymas vaikų grupėse su specifiniais terapiniais tikslais: agresijos valdymas, bendravimo įgūdžių formavimas, potrauminių stresų įveikimas, konfliktų šeimoje sprendimas ir kt.: teorinis taikomų metodų specifinėms grupėms pristatymas ir praktinis išbandymas su mokymų dalyviais. Terapinių efektų aptarimas, pateikimo vaikams su skirtingais poreikiais akcentai ir lektorės sukauptos gerosios patirties pasidalinimas bei vaikų darbų pavyzdžių pristatymas.
7. Meno terapijos taikymas specifinėse suaugusių grupėse: kalinčių asmenų, išgyvenančių skyrybas ar netektis, besilaukiančių moterų ir kt.: teorinis taikomų metodų specifinėms grupėms pristatymas ir praktinis išbandymas su mokymų dalyviais. Terapinių efektų aptarimas ir lektorės sukauptos gerosios patirties pasidalinimas.
8. Psichofiziologinis muzikos poveikis žmogaus funkcijoms bei vidiniam pasauliui. Įvairių muzikos žanrų įtaka žmogaus psichinei sveikatai. Bendra muzikos terapijos metodų apžvalga.
9. Relaksacinių technikų įvairovė, pritaikomumas. Tinkamos technikos parinkimas, esant atskiram susirgimui.
10. Hipnozės samprata. Direktyvioji ir nedirektyvioji hipnozė. M. Eriksono hipnozė ir jos taikymo galimybės.
11. Šuns kilmė ir evoliucija . Šunų prijaukinimo laikas ir vieta . Svarbiausieji šiandienos šunų protėviai .
Supažindinama su šunų kilme , jų zoologiniais protėviais ( vilku , lape , šakalu ) , domestikavimo eiga ( šunų prijaukinimas pirmykščių gyvenviečių apsaugai , pagalbai medžioklėje ) , archeologinių radimviečių geografija , veislių evoliucija , šunų paplitimo arealai
12. Šunų elgsena , aukštosios nervinės veiklos tipai , pagrindinės šunų reakcijos . Etologija ir zoopsichologija.
Aptariami šunų aukštosios nervinės veiklos tipai pagal I. Pavlovo klasifikaciją , išaiškinami etologijos bei zoopsichologijos panašumai ir skirtumai , šunų refleksų susidarymo ypatumai , gynybinės , mitybinės , pažintinės bei lytinės šunų reakcijos .
13. Šunų panaudojimo sritys .
Supažindinama su šunų panaudojimu pasienio , muitinės , policijos bei gelbėjimo tarnybose, kinkiniuose , gyvulių ganyme , medžioklėje , medicinos tyrimuose , armijoje ir kt.
14. Teisės aktai reglamentuojantys šunų priežiūrą ir panaudojimą .
Supažindinama su teisės aktais ,kuriuose numatomos šunų laikymo , mitybos , higienos , išvedžiojimo taisyklės. Reikalavimai kovinių ir pavojingų šunų veislių laikytojams .
15. Kaniterapijos samprata ir veiklos taisyklės.
Supažindinama su kaniterapijos moksline samprata , veiklos lygmenimis ( susitikimas su šunimi , edukaciniai užsiėmimai su šunimi , terapija su šunimi , indikacijos , užsiėmimų kontraindikacijos).
16. Bendros šunų ir žmonių ligos ( zoonozės ) .
Supažindinama su ligomis , kuriomis serga ir šunys ir žmonės ( pasiutligė , toksokarozė , toksoplazmozė , mikrosporija ir kt ). Zoonozių prevencijos priemonės .

Dėstytojas Teorijos val. Praktikos val.
Viktorija Grigaliūnienė 23 40
Praktiniai gebėjimai, jų įsisavinimas, reikalingų savarankiškai atlikti manipuliacijų skaičius

Kursantai išmoks alternatyvius terpinius metodus ( dailės terapija, muzikos terapija, hipnozė, kaniterapija)taikyti specifinėse vaikų ir suaugusių grupėse su raidos, psichikos sutrikimais ir kt.

Atvykstant reikia turėti

Turėti medicininį chalatą

Papildoma informacija

Supažindinti kursantus su papildomais ir alternatyviais gydymo būdais ( dailės, muzikos, kaniterapija, hipnoze), jų efektyvumu, pritaikomumu, dirbant su psichologinių ir psichikos problemų turinčiais pacientais.

Literatūra

1. 2009 Kriukelienė L.“ Dailės terapija.“ Monografija. Vitae Litera
2. 2013 Lebedeva L„ Dailės terapija: teorija ir praktika“. Žmogaus psichologijos centras
3. 2010 Grakauskas Ž. Stresas ir elgesio savireguliacija. Vilnius
4. 2010 Aleksienė V. „Muzikos terapijos taikymas socialiniame darbe“. Vilnius
5. 2011 Cassileth B. The alternative medicine handbook: The complete reference guide to alternative and complementary therapies. New York
Papildoma literatūra
1. 2013 Ernst E. Patient information: Complementary and alternative medicine treatments ( CAM ) for cancer ( Beyond the Basics). USA
2 2011 D. Altschiller „ Animal – Assisted therapy USA
3. 2008 V. Charell; A. D. Gonzalez „ Complementary medicine “Europen Journal of Health.